Menu

Biblioteka

Recenzje przeczytanych książek

 

 

 „Zwiadowcy” autorstwa Johna Flanagana to jedna z najlepszych serii książek z gatunku fantasy.

 Moją przygodę ze „Zwiadowcami” zacząłem bardzo niewinnie, z nudów. Tydzień wcześniej dostałem szlaban na komputer, telefon, telewizor i na jakiekolwiek wypady z przyjaciółmi… Nie miałem pojęcia, co ze sobą zrobić, az pewnego dnia u kuzyna zobaczyłem zieloną książkę, która mnie zainteresowała… Miała ładną okładkę, nie była zbyt gruba, a sama nazwa „Zwiadowcy” już przykuwała moją uwagę. Krótko mówiąc, byłą to idealna książka dla takiego anty-czytelnika jak ja. Zanim się obejrzałem byłem już na setnej stronie, a następnego dnia wypożyczałem już drugą część, później jakoś tak poleciało, że skończyło się na ostatniej części…

John Flanagan po wydaniu „Zwiadowców” porównywany jest swym geniuszem nawet do J.R.R. Tolkiena i Sapkowskiego, dziękiczemu możemy się domyślić, iż jego książki potrafią wzbudzić zainteresowanie.

Osobiście bardzo polecam serię „Zwiadowcy”. Jeszcze nigdy żadna książka nie przykuła tak bardzo mojej uwagi i nie wciągnęła mnie do tego stopnia, że zamiast lektur gimnazjalnych czytałem właśnie Flanagana. Najlepszy jest jednak fakt, że nie poprzestał on na jednej serii, a rozpoczął pisanie kolejnej pt. ”Drużyna”, więc jego fani na pewno nie będą się nudzić.

 
                                                                                               Filip Witkowski  I A LO

 

 

     Chciałbym polecić wam ciekawy cykl książek Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin”. Według mnie jest to jedna z najlepiej napisanych powieści z gatunku „fantasy”, jakie przeczytałem. Fabuła utworu jest wielowątkowa, postacie oraz niezwykłe przygody są dobrze opisane, a główny bohater powieści jest perełką na samym szczycie Sagi. Świat Wiedźmina jest wykreowany w powiązaniu z historią Polski, np.: zostały opisane fragmenty bitew, które odbyły się podczas II wojny światowej. Wszystko jest zabarwione realiami średniowiecznymi, poza wojnami na tle politycznym. Liczne konflikty religijne, rasizm, intrygi, spiski idealnie wpasowały się w świat Andrzeja Sapkowskiego. Są także wątki miłosne i rodzinne. Głównym bohaterem książki jest Geralt z Rivii - wędrowny łowca potworów do wynajęcia, który należy do wiedźminskiego cechu wilka. Cała saga opowiada o jego przygodach i losach świata, który przemierza. Nie będę zdradzał więcej treści sagi, aby wzbudzić zainteresowanie książkami. Polecam je każdemu, który lubi literaturę fantastyczną, jak i tym, co planują w przyszłości zagrać w grę „Wiedźmin”, swoistą kontynuację książki. Zachętą może być styl powieści oparty na prostym i zrozumiałym języku.

                                                                                                  Sebastian Ciesiński II A LO

 

    Chciałbym zachęcić do przeczytania książek „Assasin’s Creed Podziemie’’ oraz ,,Assasin’s Creed Czarna Bandera’’ autorstwa Olivera Bowdena. Opowiadają one o wojnie pomiędzy zakonem Templariuszy a Assasynami. Ci pierwsi pragną zdobyć władzę nad światem za pomocą zaginionych fragmentów Edenu, natomiast ci drudzy mają za zadanie im w tym przeszkodzić. Są do tego specjalnie szkoleni. Wojna toczy się od wieków, lecz nie wiadomo, kto ją wygra. Czy Templariusze zdobędą władzę nad światem czy Assasynom uda się im przeszkodzić? Dowiedzcie się sami!

                                                                                                  Bartosz Konieczny II A LO

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
    ul. Sobieskiego 11,
    83-140 Gniew
  • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 545618