Menu

 • Jarmark Świętego Mikołaja

  Serdecznie zapraszamy na Jarmark Świętego Mikołaja  
     w niedzielę - 10 grudnia!
  Między godz. 10:00-14:00  uczniowie z klasy IVb  ZSP Gniew
   pod arkadami będą sprzedawali ciasta.
  Zebrane pieniądze zostaną przekazane
   poszkodowanym w wypadku  kolegom na opłacenie rehabilitacji.

  Zapraszamysmiley

   

 • Harmonogram egzaminów semestralnych dla słuchaczy kl. II e i III e

                                                                                       

  egzaminy semestralne - grudzien.pdf - do pobrania

   

 • Mikołajki

       Z okazji Dnia Świętego Mikołaja Samorząd Uczniowski oraz   szkolny radiowęzeł  zorganizowali dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły kilka atrakcji. Usłyszeliśmy świąteczne nagrania, które wprowadziły nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Przy wejściu do szkoły można było zamieścić na tablicy swoje życzenia świąteczne. Na korytarzach szkolnych można było spotkać nie jednego Mikołaja Konkurs na najbardziej ”mikołajkową” klasę zdobyli uczniowie klasy 1a. Wszyscy mieli akcent świąteczny na sobie: czapki i rogi renifera a jeden z uczniów założył nawet płaszcz Świętego Mikołaja. Dziewczyny zakręciły włosy, żeby podkreślić akcent świąteczny tego dnia. Brawo za inwencję twórczą! Na wyróżnienie zasługuje również klasa 2a, w której aż 13 osób założyło czapki Mikołaja. Uczniowie tego dnia nie otrzymywali również ocen niedostatecznych.
  Dziękujemy za wspólną zabawęwink
                                                                                                                       J.W.
   

 • Świąteczne paczki dla naszych uczniów

       Dnia 6 grudnia obfitował nie tylko w akcenty świąteczne zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, ale i Szkolny Klub Wolontariusza odwiedził tego dnia chorych i niepełnosprawnych uczniów naszej szkoły. Z uzyskanych środków ze  sprzedaży ozdób świątecznych podczas Rodzinnego Festynu Mikołajkowego oraz artykułów pozyskanych ze Świątecznej Zbiórki Żywności zorganizowaliśmy paczki świąteczne dla naszych uczniów i przekazaliśmy im je wczoraj po południu osobiście:)) Wszyscy ucieszyli się nie tyle z podarunków co z naszych odwiedzin, przez co przeżyliśmy ogromne wzruszenia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za szczodrość i empatię.                                                                                       

                                                                                                          J.W.
   

 • Uczniowie ZSP w Gniewie wicemistrzami powiatu w tenisie stołowym…!

          Dnia 05 grudnia 2017r.w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym (chł). Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn - z Tczewa, Pelplina, Swarożyna i Gniewa. Organizatorzy podzielili je drogą losowania na 3 grupy 3-drużynowe, gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów i trzech dużych punktów meczowych. Po zaciętych bojach w swojej grupie bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie, wygrywając wszystkie pojedynki i to właśnie oni przystąpili do finału 3-drużynowego, gdzie odnieśli zwycięstwo 3:0 z II LO Tczew oraz ulegli 2:3  ZSBiO w Tczewie. Ostatecznie zespół z  ZSP w Gniewie zajął II miejsce                               

  Skład drużyny ZSP w Gniewie (chł.) : Piotr Wendzierski i Michał Alaburda

  Opiekun - Wiesław Pepliński

                                                         Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                                         

                                                                                                                      W.P.

   

 • Noc listopadowa

       Powstanie listopadowe skierowane było przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, a zakończyło się 21 października 1831 roku. Swoim zasięgiem objęło  Królestwo Polskie i część ziem zabranych -Litwę, Żmudź i Wołyń. Aby uczcić ten zryw niepodległościowy, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie przygotowali spektakl pt. „Noc listopadowa. Rzecz o zrywie narodowym Polaków z 1830 roku”. Spektakl  odbył się 27 listopada o godzinie 19.00  na Zamku w Gniewie. Przygotowany został według pomysłu Jacentego Ordowskiego. Aktorami byli animatorzy kultury średniowiecza z naszej szkoły.  Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców miasta, jak i władz samorządowych. Zaszczycili ją swoją obecnością m. in. Tadeusz Dzwonkowski – Starosta Powiatu Tczewskiego, Zbigniew Zgoda – wicestarosta, Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, a także radni powiatowi oraz radni MiG Gniew.

       Przedstawienie podobało się zgromadzonej publiczności, co potwierdzały  głośne owacje. Wiele osób chciało uwiecznić ten wieczór, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami. Szczególne wrażenie robiły stroje oraz broń z epoki powstania listopadowego.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spektaklu. 

  Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów:
  Rafał Kamiński, Jacek Behrendt Piekarnia – Ciastkarnia „U Karola”,  firma „APIS”.
   

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

    Z okazji przypadającego piątego grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pragnę przekazać najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Wolontariuszom z naszej szkoły, którzy ofiarowują swój czas, by nieść pomoc innym ludziom. Jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować dzisiaj drugiemu człowiekowi jest właśnie czas. Dzisiejsze święto, to wielki nasz ukłon w stronę tych, którzy mimo nauki, codziennych zajęć i obowiązków znajdują czas i siłę aby pomagać innym. Praca wolontariuszy jest nieoceniona. Dziękuję za wielkie zaangażowanie, za uśmiech, za to, że się chce i za to, że nie wypada powiedzieć nie.
         Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie w pracach w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Wasz serdeczny uśmiech i chęć do współpracy działają cuda.

                                                                                               Justyna Waśniewska
   

 • Rodzinny Festyn Mikołajkowy

           Jak co roku, społeczność ZSP Gniew zorganizowała Rodzinny Festyn Mikołajkowy. 3 grudnia w niedzielne popołudnie w pięknej scenerii dziedzińca gniewskiego zamku zebrali się zaproszeni goście - dzieci wraz z rodzicami i dziadkami oraz uczniowie i nauczyciele ZSP. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m. in. Adam Klimczak - członek Zarządu Powiatu Tczewskiego, Bogdan Olszewski - radny powiatowy oraz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Wioletta Połomska, życząc jednocześnie wspaniałej zabawy.

           Najmłodsi z zaciekawieniem obejrzeli „Bajkę, która się dobrze kończy", a następnie odpowiedzieli na pytania, potwierdzając skupienie i uwagę podczas spektaklu. Dzieci wzięły również udział w grach i zabawach z Mikołajem. Robiły sobie z nim zdjęcia, a nawet pisały listy na maszynie z prośbą o prezenty.

            W tym czasie dorośli mieli okazję zrelaksować się w kawiarence  przy pysznych domowych wypiekach. W nastrój zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich zebranych młodzież, która odśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy.

            Festynowi towarzyszył kiermasz ręcznie wykonanych ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony został  na cele charytatywne.

           Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu składamy serdeczne podziękowania. 

                                                                                                                J.O.

   

 • Turniej Andrzejkowy

       W miniony czwartek 30 listopada 2017 roku, w auli szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa. 
         Na początku młodzież  zapoznała się ze zwyczajami i wróżbami związanymi z tradycyjnym dniem św. Andrzeja.
         W tym roku Andrzejki miały nieco inną formę zabawy, a mianowicie był to turniej z wieloma konkurencjami, m. in.:
            • odpowiadanie na pytania na wzór familiady - „Jeden z dziesięciu” 
            • zgadnij, jaka to melodia?
            • zgadywanka Co/ Kto to jest? 
            • kalambury 
            • zabawa z krzesełkami. 
         Prowadzącymi imprezę byli Weronika Frymarska oraz Sebastian Chyła. Oprawą muzyczną zajmowali się: Adrian Barwiak i Sebastian Ciesiński, podkłady muzyczne przygotował Andrzej Gretkowski. Zawodników oceniała komisja w składzie: Aleksandra Grabowska i Eryk Bugno. Organizatorami Andrzejek byli Samorząd Uczniowski oraz  biblioteka szkolna. Nagrody ufundowali  Rada Rodziców, a także Sebastian Chyła. W zabawie uczestniczyli wybrani uczniowie z liceum, technikum  i szkoły branżowej. Wszyscy świetnie się bawili, konkurencje wyzwoliły w młodzieży wiele emocji oraz ducha zdrowej rywalizacji.
    Zwycięzcami pierwszej tury turnieju była grupa zawodników z technikum, natomiast drugą turę wygrali  zawodnicy ze szkoły branżowej.
      Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc przy realizacji scenariusza zabawy andrzejkowej oraz za bezpośredni udział w turnieju 😊
                                                                                                           J. Sz.
       
   

 • Rodzinny Festyn Mikołajkowy

 • Świąteczna Zbiórka Żywności

        W piątek 1 grudnia nasi uczniowie będą zbierali żywność. Zapisy już właściwie zakończone. Nasza młodzież chętnie i szybko zgłaszała się do udziału w akcji.

                                                                                                          J.W.

   

 • Spotkanie autorskie

       Gościliśmy dzisiaj w szkole Pawła Cwynara, który przyjechał, aby dać świadectwo tego, że w każdej chwili możemy zmienić swój los. Spotkanie z młodzieżą połączone było z prezentacją jego debiutanckiej, opartej na faktach  książki pt. „Wysłuchaj mnie, proszę”.

      Doskonale znający ciemne strony życia były gangster, wielokrotny recydywista, w poruszający sposób opowiadał młodzieży o swoim upadku i nawróceniu. Historia Pawła Cwynara brzmiała jak scenariusz filmowy - pewnego dnia w więzieniu zaczął czytać Biblię i odnalazł sens życia. „Znalazłem również siłę do walki o to, żeby wychodzić ze wszystkich trudności, które mnie w życiu spotkały” - wyznał. Po wyjściu na wolność, w Londynie, rozpoczął życie od nowa - nie było łatwo: wykonywał najcięższe prace, spał w opuszczonych samochodach, wyjadał ze śmietników. Pomógł mu polski ksiądz. Dzięki niemu pan Paweł dostał pracę na lotnisku, która pozwoliła mu godnie żyć… Obecnie mieszka w Sztokholmie, pracuje nad drugą książką.

       Dziękujemy ks. Zbigniewowi Rutkowskiemu za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

                                                                                                                        J.K.

   

 • Nasi uczniowie otrzymali Stypendia Prezesa Rady Ministrów

           220 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się w poniedziałek 27 listopada w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni.

         Nasi uczniowie: Marcin Andrzejczak z klasy 2a Liceum Ogólnokształcącego oraz Izabela Grochocka z klasy 2b Technikum Hotelarskiego odebrali je z rąk pomorskiej kurator oświaty Moniki Kończyk oraz wicewojewody Mariusza Łuczyka. Na uroczystość młodzież przybyła wraz z rodzinami, dyrektorami szkół oraz nauczycielami. Aula Parku była wypełniona po brzegi.

         Pomorska kurator oświaty Monika Kończyk powiedziała: „To wielkie święto dla województwa pomorskiego, ale przede wszystkim dla naszych uczniów. To Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. To wielka radość i podsumowanie wspólnej, ciężkiej pracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Bardzo im wszystkim dziękuję oraz gratuluję. Mamy wspaniałą młodzież. Stypendia mogą pomóc młodym ludziom w realizacji swoich pasji. To dobry element motywacyjny.”

       Stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi łącznie 2500 zł. Jest rozłożone na 10 rat. 

       Gratulujemy naszym stypendystom oraz życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                          J.W.

   

 • Uczniowie ZSP w Gniewie rywalizowali w turnieju tenisa stołowego w Zakładzie Poprawczym w Świeciu …!

         W dniu 22 listopada 2017r.w sali sportowej w  Zakładzie Poprawczym w Świeciu odbył się Turniej w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców o Puchar Dyrektora. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”, do trzech  wygranych setów oraz 3 dużych pkt. meczowych, według klucza -„singiel, singiel, debel”. Po  zaciętych bojach  chłopcy z ZSP w Gniewie (Piotr Wendzierski-IIIb oraz Michał Alaburda-IIa)  wygrywając wszystkie swoje  pojedynki  z rówieśnikami z ZP w Świeciu  zajęli ostatecznie    I m-ce w turnieju i zdobyli okazały puchar. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył niepokonany Piotr Wendzierski z ZSP w Gniewie.

         Wielkie słowa uznania należą się organizatorowi turnieju za sprawne przeprowadzenie zawodów, które przebiegały w miłej atmosferze fair-play. Na koniec uczniom wręczono cenne nagrody oraz zaproszono na poczęstunek.   

  Już zapowiedziano rewanże…                                                                  

                                 Dziękujemy, gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                       Wiesław Pepliński

   

 • Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

       Nasza szkoła  została zgłoszona przez p. Aldonę Bąkowską do projektu pt:„Otwarta Firma”, którego głównym organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W ramach tego dnia, uczniowie z klas IIIA i IIIB, udali się do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, gdzie główny organizator - Powiatowy Urząd Pracy - przygotował wystawę różnych instytucji oraz pracodawców, którzy poszukują pracowników do pracy. Każdy zainteresowany mógł zaczerpnąć fachowej informacji na temat, który go interesował. Dodatkowo klasa IIIA uczestniczyła w warsztatach pt: „Przedsiębiorczość na co dzień”. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, a za aktywność otrzymali ciekawe nagrody.

                                                                                                                   A.B.

   

 • Wyjazd do kina

         W  ramach projektu „Kino na temat” 20 listopada uczniowie naszej szkoły pojechali na film "Najlepszy”. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

  Nasi uczniowie tak piszą na temat tego filmu:

        Uważam, że film daje  bardzo dużo do myślenia. Pokazuje, że każdy z nas może wyjść z najgorszej sytuacji, zmienić swoje życie na lepsze. Oczywiście w dużej mierze zależy to od środowiska, w którym przebywamy. Człowiek, który chce zmienić swoje życie potrzebuje silniej woli, motywacji oraz wsparcia najbliższych.
  Po obejrzeniu tego filmu nabrałam wiary, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko uwierzysz w siebie i pokonasz własne słabości.

                                                                               Jakusz - Gostomska Anna IIB

      (…) To nie tylko opowieść o wielkim sportowcu, ale i o spektakularnych upadkach i niezwykłej sile. W roli głównej Jakub Gierszała, który już nie raz pokazał swój świetny warsztat aktorski.
  Jurek jest wspaniałym tego przykładem, że będąc dnem dna - można się podnieść i mówiąc kolokwialnie wyjść na prostą (…)
                                                                                                Kamil Damrat IIb

       Moim zdaniem film Łukasza Palkowskiego pt. „Najlepszy” był  bardzo pouczający. Mogliśmy się przekonać, że nawet w ekstremalnie trudnej sytuacji życiowej, sięgając dna, możemy wstać na nogi, jeśli tylko będziemy niezłomni i nie odpuścimy przy najmniejszej przeszkodzie. W filmie podobało mi się również że wszystko ma swoje zakorzenienie w rzeczywistości oraz aktorstwo, które było tak prawdziwe i tak przekonujące, że czułam każdą emocje, która władała bohaterem.

                                                                                                 Orina Konicka IB

       Film pt. „Najlepszy” powinien być motywacją dla każdego, kto zmaga się z problemami, a nie za bardzo wie, jak sobie z nimi poradzić. Film opowiada o chłopaku, który uzależniony był od narkotyków, Ale dzięki swojej determinacji wyszedł z tego. Kosztowało go to dużo stresu, nerwów, a także czasu, ale jak to się mówi: dla chcącego nic trudnego. Główny bohater miał cel: córkę która go potrzebowała i to go bardzo motywowało. Jurek (Główny bohater) opamiętał się w porę, ponieważ widział, co działo się z jego przyjaciółmi i małymi krokami wychodził z tak ciężkiej sytuacji. Film powinien utwierdzać nas wszystkich w przekonaniu,że nie warto brać jakichkolwiek używek, ponieważ mamy zbyt wiele do stracenia - własne życie.

                                                                                                     Natalia Klamann IIb

                                                                                                                              A.F.

   

 • Śniadanie daje moc

        W czwartek 16 listopada odbyło się w naszej szkole wspólne śniadanie. W ramach projektu:"Śniadanie daje moc” Szkolny Klub Wolontariusza ze wsparciem Rady Rodziców pozyskał produkty potrzebne do realizacji akcji. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Młodzież naszej szkoły jest w temacie wyedukowana, jednakże akcja miała charakter przypominający o tym, że dzięki niemu mamy  energię do nauki, lepiej się koncentrujemy podczas lekcji i mamy siłę do działania. To najlepszy start w nowy dzień!
  Wzorem roku ubiegłego chętnych oraz zadowolonych nie zabrakło wink

  Zachęcamy do obejrzenia foto i videorelacji.

  https://www.facebook.com/Wolontariat-ZSP-GniewSamorz%C4%85d-Uczniowski-1091011974329210/

                                                                                                     J.W.

   

 • Rocznica Odzyskania Niepodległości

       99 lat temu nasz kraj odzyskał niepodległość. 11 listopada stał się odtąd symbolem miłości ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa oraz pamięci o tych, którzy oddali życie za Polskę.

        Z tej okazji w poniedziałek 13 listopada 2017r. w sali husarskiej gniewskiego zamku odbyła się uroczysta akademia dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły.  

     Chętni uczniowie przygotowali okolicznościowy program słowno - muzyczny, przypominający zebranym wypełnione walką o wyzwolenie dzieje  narodu w okresie rozbiorów aż do dnia, w którym odzyskaliśmy wolność. Była to wspaniała lekcja historii oraz okazja do wysłuchania znanych i bliskich każdemu Polakowi wierszy i  pieśni.

            Artystom dziękujemy za pełen emocji i wzruszeń występwink

  Po zakończeniu części artystycznej pani dyrektor wręczyła najlepszym uczniom naszej szkoły stypendia za osiągnięcia w ubiegłym roku szkolnym.

       Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali:

       Izabela Grochocka i Marcin Andrzejczak

       Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymała:

        Izabela Grochocka

       Stypendia naukowe otrzymali:

       Izabela Grochocka  kl. IIb 

       Marcin Andrzejczak  kl. IIa

       Martyna Malinowska  kl. IVb

       Maria Fiebelkorn  kl. IIIa

       Bartosz Klofczyński  kl. IIa

       Paweł Grudziński  kl. IIa

       Weronika Genska kl. IIIa

       Filip Witkowski kl. IIa

       Stypendia sportowe otrzymali:

       Kamil Antosiewicz kl. IIIa

       Maciej Mokwa kl. IVb

       Stypendium Parafii św. Mikołaja w Gniewie:

       Paweł Grudziński  kl. IIa

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                         M.J-O,  J.K.

   

 • Apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

            Zapraszamy  wszystkich uczniów i nauczycieli na apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbędzie się w poniedziałek 13 listopada  o godzinie 9.00 w sali husarskiej gniewskiego zamku.

           Przypominamy o obowiązującym stroju galowym!

   

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew
 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 430225