Menu

 • SERCE DLA MICHASI

 • Sprzątanie grobów

       Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny skłaniają  nas do refleksji nad życiem i przemijaniem, jest to czas zadumy, wspominania najbliższych nam osób. Z ogromnym zaangażowaniem sprzątamy groby naszych bliskich, jednak nie wszystkie nagrobki będą wysprzątane…Dlatego też Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował, już po raz drugi, akcję sprzątania grobów byłych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gniewie.

       Grupa wolontariuszy, zaopatrzona w niezbędny sprzęt, grabiła liście, wyrywała chwasty, oczyszczała krzyże. Uczniowie złożyli na grobach symboliczne kompozycje kwiatów, przygotowane przez słuchaczy Uniwersytetu III Wieku; aktywnych mieszkańców DPS Gniew oraz wolontariuszy podczas  warsztatów Terapii Zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej Gniew. Odmówiliśmy modlitwy przy grobach oraz zapaliliśmy znicze.

  Wolontariusze zaangażowani w sprzątanie grobów:

  1. Ola Cicholewska 1a

  2. Ola Grabowska 1a
  3. Agnieszka Kowalewska 1a

  4. Karolina Malinowska 1b

  5. Karolina Korda 1b
  6. Kamil Damrat 2b
  7. Anna Jakusz- Gostomska 2b
  8. Marcin Andrzejczak 2a
  9. Joanna Guzdaj 2a

  10. Wiktoria Świderska 2a
  11. Monika Gajewska 1b
  12. Klaudia Kryżanowska 3b
  13. Martyna Malinowska 4b
  14. Weronika Frymarska 4b

  Dziękuję wszystkim wolontariuszom za postawęJ
                                                                                                    J.W.

   

 • Festyn dla Michaliny

       

         Dnia 5 listopada 2017r. odbędzie się festyn dla Michaliny Jeleniewskiej. Poproszę wszystkich wolontariuszy o pomoc w akcji oraz upieczenie ciast. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie Michaliny. Osoby, które zechcą upiec ciasto i pomóc przy organizacji festynu, proszę o zgłaszanie się do mnie lub Weroniki Frymarskiej z 4b. Wychowawców proszę o ogłoszenie tej informacji w klasach.

                                                                                                     J.W.

   

 • Akcja: „Sprzątanie grobów”

        W poniedziałek dnia 30.10. SKW organizuje akcję :"sprzątanie grobów". Wychodzimy o godzinie 15.00! Spotykamy się w holu obok szatni. Zabieramy ze sobą, jeśli to możliwe, rękawiczki ochronne, grabelki. Wychowawców proszę o zwolnienie z kilku minut 8 lekcji wolontariuszy.

       Wolontariusze:
     1. Ola Cicholewska 1a
     2. Kamil Bużek 1a
     3. Ola Grabowska 1a
     4. Agnieszka Kowalewska 1a
     5. Łucja Kozłowska 1a
     6. Karolina Malinowska 1b
     7. Karolina Korda 1b
     8. Kamil Damrat 2b
     9. Anna Jakusz- Gostomska 2b
   10. Joanna Guzdaj 2a
   11. Wiktoria Świderska 2a
   12. Monika Gajewska 1b
   13. Klaudia Kryżanowska 3b
   14. Wiktoria Noch 3b
   15. Martyna Malinowska 4b
   16. Weronika Frymarkska 4b
   17. Bartek Konieczny 3a
   18. Marta Kuberska 3a
   19. Olek Twardzik 3a

                                                                                                                   J.W.

   

 • Ewakuacja w ZSP Gniew

       Mając na uwadze bezpieczeństwo mienia, życie i zdrowie młodzieży oraz pracowników szkoły, co roku organizujemy ewakuację osób przebywających w budynku szkolnym na wypadek niespodziewanego zagrożenia.

       25 października 2017 roku przeprowadziliśmy taką próbną ewakuację z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Pożar wybuch w sali nr 14 na pierwszym piętrze o godz. 9.02.

       Wcześniej nauczyciele i uczniowie oraz pracownicy ZSP zapoznali się z procedurami postępowania na wypadek wybuchu pożaru. Wychowawcy na lekcjach przeprowadzili próbne ćwiczenia ewakuacyjne z uczniami klas pierwszych.

       Sygnałem do ewakuacji były alarmowe dzwonki szkolne (5 krótkich sygnałów) oraz ustne powiadomienia nauczycieli w klasach.

     Nauczyciele prowadzący lekcje po ogłoszeniu alarmu pożarowego natychmiast wyprowadzili uczniów z budynku szkoły. Po sprawdzeniu obecności złożyli informację o liczbie ewakuowanych osób, a następnie kierujący ewakuacją pan Wiesław Pepliński złożył meldunek pani dyrektor szkoły Wioletcie Połomskiej.

       Po przybyciu wozu strażackiego, pani dyrektor złożyła dokładne informacje o zaistniałej sytuacji dowodzącemu akcją ratowniczą. Jednakże, ze względu na złą pogodę, padający obfity deszcz strażacy podjęli decyzję o odwołaniu alarmu i powrocie młodzieży do klas. Zrezygnowali także z pokazu akcji poszukiwania i wynoszenia poszkodowanych z płonącego budynku.

     W obecności pani dyrektor szkoły ekipa strażacka pozwoliła sobie na dokładne sprawdzenie wszystkich pomieszczeń szkoły, diagnozując jednocześnie oznakowania dróg ewakuacyjnych, wyposażenie i umiejscowienie sprzętu przeciwpożarowego oraz instrukcje postępowania na wypadek zagrożenia pożarowego.

     Ogółem ewakuowano 163 osób, w tym: 132 uczniów, 20 nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Wszyscy opuścili budynek szkolny w ciągu 3 minut i 35 sekund.

      Ewakuacja przebiegała bez zakłóceń, zgodnie z planem i pod nadzorem obserwatorów z Gminnego Centrum Reagowania przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Całość nadzorował st. kpt. mgr inż. Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta PSP w Tczewie.

      Odpowiedzialni za przygotowanie ewakuacji w szkole byli nauczyciele: Wiesław Pepliński i Janina Szambowska.

                                                                                                                   J. Sz.

   

 • Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami

  26 października 2017 r. (czwartek) o godz.16.00

   

 • Licealistki z ZSP w Gniewie na podium w finale wojewódzkim w badmintonie!

        23 października 2017r.w hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie odbyła się XVIII Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Badmintonie (dz. i chł.). Organizatorem był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku. Do turnieju zgłosiło się 12 najlepszych drużyn wyłonionych poprzez wcześniejsze eliminacje - zwycięzcy półfinałów wojewódzkich (6 żeńskich i 6 męskich). Każdą kategorię podzielono na 2 grupy 3-drużynowe, w których grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 11 pkt. Mecze rozgrywane były wg klucza 2 single + debel, do trzech wygranych gier. Dziewczęta z ZSP w Gniewie w pierwszym meczu wygrały 3:0 z zespołem z Kwidzyna, następnie uległy w stosunku 0:3 drużynie z Miastka. W pojedynku o 3 miejsce nie dały szans zawodniczkom ze Starogardu Gdańskiego zwyciężając 3:0. Dzięki temu stanęły na podium, odbierając okazały puchar oraz medale w kolorze brązu. W tegorocznych zawodach  losowanie grup nie ułożyło się po myśli gniewianek,gdyż natrafiły na faworytki imprezy…!

         Natomiast chłopcy z ZSP w Gniewie zostali pokonani w dwóch meczach grupowych, a w „finale c" nie dali szans wejherowianom wygrywając 3:0 i ostatecznie zajęli V miejsce.                                     

  Skład drużyny dziewcząt: Weronika Binerowska-kl. 3a, Paulina Lisewska-kl. 3a i Joanna Guzdaj-kl. 2a.                      

  Skład drużyny chłopców: Kamil Antosiewicz-kl. 3a, Damian Górski-kl. 2b i Filip Śledź-kl. 2c.                    

   Opiekunowie: K.Kapuścińska i W.Pepliński               

                                    Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                      W.P.

   

 • Wyjazd hotelarzy do Trójmiasta

          17 października 2017 roku odbył się pierwszy w tym roku wyjazd branżowy młodzieży z technikum hotelarskiego do Trójmiasta. Zorganizowały go nauczycielki przedmiotów zawodowych z hotelarstwa - Beata Gabrychowska i Renata Tiedtke. Celem wyjazdu było zwiedzanie hoteli Sheraton***** w Sopocie i Sadova **** w Gdańsku. Podczas wizyty w tych obiektach młodzież  poznała specyfikę pracy w recepcji, gastronomii i służby pięter. Bardzo pouczające było spotkanie z panią dyrektor hotelu Sadova****, która szczegółowo opisała swoją ścieżkę kariery zawodowej w hotelarstwie. Wyczerpująco odpowiadała na pytania młodzieży, związane z funkcjonowaniem hotelu. Standardy obsługi gości w hotelu Sheraton***** przybliżyła  pani dyrektor tego obiektu. Poświęciła grupie dużo czasu na przekazanie cennych informacji. Zdradziła tajniki pracy w hotelarstwie. Na koniec młodzież udała się do restauracji Sadova**** na pyszny obiad bufetowy, podczas którego mogła zaobserwować, jak wygląda taka forma serwowania oraz jak przebiega obsługa kelnerska. W dobrych humorach grupa wróciła do Gniewu.

                                                                                           R.T.

   

 • Święto Mostu w Tczewie

      W dniach 11-12 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych obchodach 160-lecia zabytkowego mostu przez Wisłę w Tczewie. I Liceum im. Marii  Skłodowskiej-Curie zorganizowało z tej okazji konkurs, którego celem była popularyzacja wiedzy o lokalnych zabytkach kształtowanie emocjonalnej więzi z regionem oraz propagowanie pozytywnej rywalizacji wśród młodzieży. Pierwszego dnia Marcin Andrzejczak i Adrian Jeżewski pisali test, który miał sprawdzić wiedzę merytoryczną na temat mostu w Tczewie. Drugiego dnia natomiast odbyły się wykłady zaproszonych gości na temat historii mostu i miasta Tczewa. Szczególnie ciekawe były spostrzeżenia, jak most wpłynął na rozwój miasta i okolicy oraz jak ważnym był elementem strategicznym podczas II wojny światowej. Podsumowaniem tej części był test na platformie Kahoot, w której uczestniczyło pięciu naszych uczniów: Marcin Andrzejczak, Adrian Jeżewski, Filip Witkowski, Paweł Grudziński i Sebastian Chyła. W konkursie udział wzięło osiem szkół powiatowych.

                                                                                                            A.F.

   

 • Parkrun w Tczewie

 • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

       Dzień Komisji Edukacji Narodowej świętowany był w ZSP Gniew w poniedziałek 16 października. Z tej okazji w zamkowej sali husarskiej odbyła się uroczysta akademia. Prowadzący przypomnieli,  jak doszło do powstania tego święta, nazywanego powszechnie „dniem nauczyciela”. Przybliżyli historię Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Polsce ministerstwa oświaty. W imieniu wszystkich uczniów podziękowali nauczycielom za trud wkładany w ich kształcenie i wychowanie, życząc jednocześnie wytrwałości, uśmiechu oraz poczucia, że swoją pracą tworzą przyszłość i nadają jej lepszy kształt.

       Uczniowie przygotowali również program artystyczny o tajemniczym gabinecie dyrektora szkoły, złożony z zabawnych scenek, ukazujących napięte relacje między uczniami a dyrektorem. Przedstawienie uatrakcyjniły piosenki „z życia szkoły” w wykonaniu uczniów z klasy II b.

      Podczas akademii - w oficjalnej części - nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru młodszym kolegom przez uczniów kończących w tym roku szkołę, a także ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wręczone zostały również nagrody laureatom konkursu o patronie szkoły, księdzu Henryku Mrossie oraz ogłoszone wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego.

  Wszystkim nauczycielom raz jeszcze życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, a uczniom klasy II b dziękujemy za przygotowanie akademii.

                                                                                                      J.O.

   

 • Dzień Papieski

      

        W związku z przypadającym w tym roku XVII Dniem Papieskim uczniowie klasy IV b technikum przygotowali montaż słowno - muzyczny, poświęcony osobie papieża - Polaka. Uroczystości tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego przebiegały pod hasłem „Jan Paweł II - idźmy naprzód z nadzieją”.

       Człowiek współczesny w sposób szczególny potrzebuje nadziei. Jak jednak ją mieć w obliczu szerzącego się zła - konfliktów, chorób, śmierci? Zawierzenie pieniądzom i postępowi jest przejawem naiwności i budowania jedynie iluzji szczęścia i sukcesu. Papież Jan Paweł II nieprzypadkowo nazywany jest „świadkiem nadziei”. To właśnie jego życie i pontyfikat stanowi świadectwo ufności w miłosierdzie Opatrzności.

       Młodzież podczas niedzielnej mszy świętej 15 października 2017 roku przedstawiła refleksje na temat nadziei, wykorzystując przykłady z życia papieża, jego nauki, a także twórczość literacką. Występ uatrakcyjniły nagrania archiwalne oraz piosenki w pięknym wykonaniu Ady Wantoc -Rekowskiej.

       Składamy serdeczne podziękowania młodzieży: Weronice Frymarskiej, Adzie Wantoch-Rekowskiej, Martynie Malinowskiej, Filipowi Cejrowskiemu i Rafałowi Dworakowskiemu - za trud włożony w przygotowanie programu. Dziękujemy również uczniom za liczny udział w Eucharystii sprawowanej w intencji ich kolegów.

                                                                                                             T.H. i J.O.

   

 • Życzenia z okazji DEN

 • Uczniowie ZSP w Gniewie awansowali do finału wojewódzkiego w badmintonie…!

       Dnia 02 października 2017r.w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się XVIII Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie(dz. i chł.). Do turnieju zgłosiło się   7 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewa (4 żeńskie i 3 męskie). Po zaciętych bojach bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta i chłopcy z ZSP w Gniewie. Obie drużyny   odebrały okazałe puchary z rąk przedstawiciela Powiatowego Centrum Sportu p. Krzysztofa Bielskiego i awansowały do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 05 października 2017 r. w Gniewie.                                                                              

        W meczu decydującym o awansie do XVIII Wojewódzkiej Licealiady w Drużynowym Badmintonie (dz.), drużyna ZSP w Gniewie pokonała XIX LO z Gdańska w stosunku 3:0, a chłopcy wygrali z V LO Gdańsk 3:0 oraz z I Akademickim LO w Gdyni 3:0 i dzięki tym zwycięstwom  będą reprezentować powiat tczewski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 23 października 2017r. w Szemudzie.                                                       

  Skład drużyny dz: Weronika Binerowska-kl.3a, Paulina Lisewska-kl.3a i Joanna Guzdaj-kl.2a.

   Skład drużyny chł.: Kamil Antosiewicz-kl.3a,Filip Śledź-kl.2c, Patryk Barabaś-kl.2c i Damian Górski-kl.2b. 

   Opiekun: W. Pepliński               

        Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!                                                                                                                                          

  W.P.

   

 • Wizyta w Centrum Nauki EXPERYMENT

       27 września 2017 r. uczniowie klasy 2 a i 3 a o profilu przyrodniczym uczestniczyli w wycieczce do Centrum  Nauki Experyment w Gdyni.  Głównym celem wizyty były profesjonalne warsztaty laboratoryjne, podczas których opanowaliśmy technikę miareczkowania oraz nauczyliśmy się, jak zbadać rodzaj bakterii w produktach mlecznych. Dodatkową atrakcją była interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę.

        Wizyta w Centrum Nauki pobudziła naszą ciekawość świata oraz odkryła w nas duże pokłady kreatywności.

        Wyjazd odbył się w ramach projektu „ Wiedza to potęga – poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego”.

                                                                                          Paweł Grudziński 2a LO

   

 • Podsumowanie akcji ”Podziel się dobrym posiłkiem”

     Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w miniony  weekend w zbiórce żywności  Danone pod hasłem: ”Podziel się dobrym posiłkiem”. Akcja ma za zadanie zmienić jakość posiłku dzieci. W Polsce aż 100.000 dzieci cierpi z powodu niedożywienia. Nasi uczniowie zbierali  żywność tj. kasze, ryż, odżywki dla niemowląt, mleko, płatki itp. w marketach w Gniewie. Corocznie zachęcamy klientów sklepów do podzielenia się swoimi zakupami z potrzebującymi. Zebrane produkty trafią wkrótce do potrzebujących za pośrednictwem MGOPS.

       Zbiórka Żywności odbyła się w dniach 29-30 września i wzięło w niej udział 19 wolontariuszy z naszej szkoły. Zebraliśmy wspólnie 580kg żywności.

                                  Dziękujemysmiley.

                                                                                                                           J.W.

   

 • 28 września obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ CHŁOPAKA!

            Tego dnia większość chłopaków założyła krawaty! Bezkonkurencyjna okazała się klasa IVb TM, która zajęła 1 miejsce w konkursie na najbardziej „krawaciarską” klasę!

      W dniach 26-28 września dziewczyny wybierały dżentelmena naszej szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w DZIEŃ CHŁOPAKA! W tej kategorii wygrał  Maciej Mokwa z klasy IVb! Współczesny  dżentelmen!  W czasie przerw dziewczyny składały życzenia chłopakom przez szkolny radiowęzeł! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
           Dziękujemy za wspólną zabawę!
                                                                     Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego wink

   

 • Zbiórka żywności!!!!

  W dniach 29-30 września odbędzie się Zbiórka Żywności  Danone :"Podziel się dobrym posiłkiem" Zapraszamy do zbiórki w sklepach Netto i Ślizex.

             NETTO

  29.09    14:00 - 16:00

  1. Muszyńska Kasia

  2. Gajewska Monika 

  3. Korda Karolina

  4. Łucja Kozłowska

  5. Bugajska Marta

  6. Korynt Wiktoria

   

  30.09   11:00 - 13:00

  1. Malinowska Karolina

  2. Malinowska Martyna

  3. Biały Dominika

  4. Trzaskawka Wiktoria

   

  ŚLIZEX

  29.09   14:00 - 16:00

  1. Jakusz- Gostomska Anna

  2. Klamann Natalia

  3. Bajerowska Marta

  4. Kobylińska Karolina

   

  30.09   13:00 - 15:00

  1. Krzyżanowska Klaudia

  2. Krzyżanowska Patrycja

  3. Pofelska Rachela

  4. Feister Kinga

                                                                           koordynator akcji:

                                                                           Justyna Waśniewska

   

   

 • Dzień Chłopka

             

     W piątek będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień chłopaka. Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w zabawiesmileyProsimy, żeby wszyscy chłopcy z naszej szkoły mieli tego dnia założone krawaty, tradycyjnie ogłaszamy konkurs na dżentelmena szkoły. Kartki z propozycjami  dziewczyny będą mogły wrzucać od jutra  do urny przed szatnią. Rozstrzygnięcie konkursu już w piąteksmiley.

                                                                                                                         J. W.

   

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew
 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 351890