Menu

 • Przekaż swój 1 % podatku

  na rzecz Fundacji „Rodzice Szkole

  KRS 0000268115 z dopiskiem:

  Rada Rodziców
  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie

   

 •      W czwartek 15 lutego gościł w naszej szkole Pan Krzysztof Korda, który jest  doktorem nauk humanistycznych.  Od 2008 r. zatrudniony w Europejskim Centrum Solidarności.  Obecnie (w kadencji 2014-2018) - radny Rady Powiatu Tczewskiego, współtwórca Kociewskiej Biblioteki Internetowej, inicjator i redaktor audycji historyczno - regionalnej w b. Radio Fabryka. Członek Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego.  Współredaktor rocznika „Teki Kociewskie”, autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz recenzji. 

 •   

  Wszystkim tegorocznym Maturzystom 
  powodzenia na egzaminie dojrzałości,
  udanego startu w dorosłe życie, 
  a tym, którzy pragną uczyć się dalej – dostania się na wymarzone uczelnie
  życzą: dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i pracownicy 

  ZSP Gniew

   

 •      14 lutego upłynął w naszej szkole w kolorze miłości, przy otulającej serce muzyce w atmosferze wzajemnej adoracji. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona  skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom podczas lekcji. W naszej szkole z okazji święta zakochanych, zorganizowany został konkurs na najsympatyczniejszego ucznia/najsympatyczniejszą uczennicę w szkole. Podczas 3 i 4  lekcji walentynkowe amorki chodziły po salach lekcyjnych i odbierały głosy na serduszkach od poszczególnych klas. Następnie przeliczyły oddane głosy a wyniki zostały odczytane przez Weronikę Frymarską (przewodniczącą SU) w szkolnym radiowęźle. W walentynkowym plebiscycie na najsympatyczniejszego ucznia/najsympatyczniejszą uczennicę w szkole  zwyciężyła Justyna Mokwa z klasy 3b, drugie miejsce zajął Maciej Mokwa z klasy 4b, a trzecie Katarzyna Rzepka z klasy 2b. Pamiątkowy dyplom oraz skromny gadżet  walentynkowy wręczyła zwyciężczyni przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Frymarska.

 •      13 lutego na Zamku w Gniewie odbyła się V edycja konkursu „Gniew gród nad Wisłą i Wierzycą”. Swoich reprezentantów wystawiły szkoły: ZS w Opaleniu, ZKU w Rudnie, SP nr 1 i SP nr 2 w Gniewie, SP nr 5 w Kwidzynie, SP w Tymawie, SP w Gronowie co stanowiło ok. 100 uczniów.

  Oprócz uczniów udział wzięły trzy osoby w kategorii „mieszkańcy Gniewu”.

        Przed uczestnikami zaprezentowała się Chorągiew Zaciężna APIS, która po części konkursowej uatrakcyjniła czas oczekiwania na wyniki. Można więc było zobaczyć pokazy walk rycerskich i tańców średniowiecznych oraz zabawy plebejskie.  Dzięki sponsorom: UMiG Gniew, Powiatowa i Miejska Biblioteka w Gniewie, Bank Spółdzielczy w Gniewie, PHU Rafał Kamiński, Mirosława i Mirosław Pastewscy, Teresa i Jacek Brzezińscy, Daniel Górski, APIS  na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: rower górski,  tablety i książki.

 •      26.01.2018 r., odbyły się połowinki klas II a i II b. Długo wyczekiwania impreza odbyła się w hotelu „Na Wzgórzu”. Pyszne jedzenie, miła obsługa oraz super zabawa zapadną na długo w pamięci naszych uczniów.

   Szkoda, że połowinki mogą być tylko raz !!!                                                                     

 • Rozpoczynamy przygotowania do WALENTYNEK SZKOLNYCH! Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem imprezy walentynkowej w naszej szkole i włączenie się do zabawy i konkursówwink

   

  Harmonogram

  1. Muzyka z miłosnym akcentem - przez cały dzień.
  2. Konkurs na najsympatyczniejszą uczennicę / najsympatyczniejszego ucznia w naszej szkole.
  3. Konkurs wiedzy dla zakochanych.

   

  Regulamin konkursu na najsympatyczniejszą uczennicę/najsympatyczniejszego ucznia szkoły

  1. Każdy członek społeczności szkolnej (nauczyciel, uczeń) może oddać 1 głos na swojego dowolnie wybranego kandydata.

 •       W związku z posiedzeniem Rady Pedagogicznej w dniu 12 lutego 2018 roku, zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych rozpoczną się od godziny 16.50, czyli od lekcji 11.  
 •       27 stycznia 1920 r. po blisko 150 latach niewoli, wkraczające do Gniewu wojska polskie dokonały przyłączenia miasta do państwa polskiego. Te ważne dla mieszkańców Gniewu chwile w piątek 26 stycznia przypomnieli uczniowie gniewskich szkół - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz szkół podstawowych. Do wspólnych obchodów przyłączyli się również mieszkańcy miasta.

        Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. Adam Klimczak - członek Zarządu Powiatu Tczewskiego, Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska - burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Walentyna Czapska - przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Gniew, radni powiatowi i miejscy oraz przedstawiciele mediów.

 •      W piątek 12 stycznia 2018 roku klasa trzecia technikum  uczestniczyła w szkoleniu  z zakresu programowania obrabiarek na Politechnice Gdańskiej. Przeprowadził je dr inż. Tadeusz Bocheński, wykładowca wydziału mechanicznego.

      W programie szkolenia, które odbywało się w Katedrze Technologii Maszyn i Automatyzacji znalazły się takie zagadnienia jak technologiczne podstawy obróbki,  podstawy programowania CN, systemy projektowania technologii CAM i EdgeCAM.  Młodzież uczestnicząca w szkoleniu poznała park maszynowy uczelni oraz ćwiczyła programowanie procesu toczenia i frezowania.

e-Dziennik

Środa 21.02.2018

Galeria zdjęć

Partnerzy

Rekrutacja 2017/18

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew
 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 430273