Menu

 • Serdecznie zapraszamy na Jarmark Świętego Mikołaja  
     w niedzielę - 10 grudnia!
  Między godz. 10:00-14:00  uczniowie z klasy IVb  ZSP Gniew
   pod arkadami będą sprzedawali ciasta.
  Zebrane pieniądze zostaną przekazane
   poszkodowanym w wypadku  kolegom na opłacenie rehabilitacji.

  Zapraszamysmiley

   

 •                                                                                      

  egzaminy semestralne - grudzien.pdf - do pobrania

   

 •      Dnia 6 grudnia obfitował nie tylko w akcenty świąteczne zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, ale i Szkolny Klub Wolontariusza odwiedził tego dnia chorych i niepełnosprawnych uczniów naszej szkoły. Z uzyskanych środków ze  sprzedaży ozdób świątecznych podczas Rodzinnego Festynu Mikołajkowego oraz artykułów pozyskanych ze Świątecznej Zbiórki Żywności zorganizowaliśmy paczki świąteczne dla naszych uczniów i przekazaliśmy im je wczoraj po południu osobiście:)) Wszyscy ucieszyli się nie tyle z podarunków co z naszych odwiedzin, przez co przeżyliśmy ogromne wzruszenia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za szczodrość i empatię.                                                                                       

 •      Z okazji Dnia Świętego Mikołaja Samorząd Uczniowski oraz   szkolny radiowęzeł  zorganizowali dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły kilka atrakcji. Usłyszeliśmy świąteczne nagrania, które wprowadziły nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Przy wejściu do szkoły można było zamieścić na tablicy swoje życzenia świąteczne. Na korytarzach szkolnych można było spotkać nie jednego Mikołaja Konkurs na najbardziej ”mikołajkową” klasę zdobyli uczniowie klasy 1a. Wszyscy mieli akcent świąteczny na sobie: czapki i rogi renifera a jeden z uczniów założył nawet płaszcz Świętego Mikołaja. Dziewczyny zakręciły włosy, żeby podkreślić akcent świąteczny tego dnia. Brawo za inwencję twórczą! Na wyróżnienie zasługuje również klasa 2a, w której aż 13 osób założyło czapki Mikołaja. Uczniowie tego dnia nie otrzymywali również ocen niedostatecznych.
  Dziękujemy za wspólną zabawęwink
                                                                                                                       J.W.
   

 •         Dnia 05 grudnia 2017r.w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym (chł). Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn - z Tczewa, Pelplina, Swarożyna i Gniewa. Organizatorzy podzielili je drogą losowania na 3 grupy 3-drużynowe, gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów i trzech dużych punktów meczowych. Po zaciętych bojach w swojej grupie bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie, wygrywając wszystkie pojedynki i to właśnie oni przystąpili do finału 3-drużynowego, gdzie odnieśli zwycięstwo 3:0 z II LO Tczew oraz ulegli 2:3  ZSBiO w Tczewie. Ostatecznie zespół z  ZSP w Gniewie zajął II miejsce                               

 •   Z okazji przypadającego piątego grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pragnę przekazać najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Wolontariuszom z naszej szkoły, którzy ofiarowują swój czas, by nieść pomoc innym ludziom. Jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować dzisiaj drugiemu człowiekowi jest właśnie czas. Dzisiejsze święto, to wielki nasz ukłon w stronę tych, którzy mimo nauki, codziennych zajęć i obowiązków znajdują czas i siłę aby pomagać innym. Praca wolontariuszy jest nieoceniona. Dziękuję za wielkie zaangażowanie, za uśmiech, za to, że się chce i za to, że nie wypada powiedzieć nie.
         Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie w pracach w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Wasz serdeczny uśmiech i chęć do współpracy działają cuda.

 •          Jak co roku, społeczność ZSP Gniew zorganizowała Rodzinny Festyn Mikołajkowy. 3 grudnia w niedzielne popołudnie w pięknej scenerii dziedzińca gniewskiego zamku zebrali się zaproszeni goście - dzieci wraz z rodzicami i dziadkami oraz uczniowie i nauczyciele ZSP. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m. in. Adam Klimczak - członek Zarządu Powiatu Tczewskiego, Bogdan Olszewski - radny powiatowy oraz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Wioletta Połomska, życząc jednocześnie wspaniałej zabawy.

 •      W miniony czwartek 30 listopada 2017 roku, w auli szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa. 
         Na początku młodzież  zapoznała się ze zwyczajami i wróżbami związanymi z tradycyjnym dniem św. Andrzeja.
         W tym roku Andrzejki miały nieco inną formę zabawy, a mianowicie był to turniej z wieloma konkurencjami, m. in.:
            • odpowiadanie na pytania na wzór familiady - „Jeden z dziesięciu” 
            • zgadnij, jaka to melodia?
            • zgadywanka Co/ Kto to jest? 
            • kalambury 
            • zabawa z krzesełkami. 
         Prowadzącymi imprezę byli Weronika Frymarska oraz Sebastian Chyła. Oprawą muzyczną zajmowali się: Adrian Barwiak i Sebastian Ciesiński, podkłady muzyczne przygotował Andrzej Gretkowski. Zawodników oceniała komisja w składzie: Aleksandra Grabowska i Eryk Bugno. Organizatorami Andrzejek byli Samorząd Uczniowski oraz  biblioteka szkolna. Nagrody ufundowali  Rada Rodziców, a także Sebastian Chyła. W zabawie uczestniczyli wybrani uczniowie z liceum, technikum  i szkoły branżowej. Wszyscy świetnie się bawili, konkurencje wyzwoliły w młodzieży wiele emocji oraz ducha zdrowej rywalizacji.
    Zwycięzcami pierwszej tury turnieju była grupa zawodników z technikum, natomiast drugą turę wygrali  zawodnicy ze szkoły branżowej.
      Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc przy realizacji scenariusza zabawy andrzejkowej oraz za bezpośredni udział w turnieju 😊
                                                                                   

e-Dziennik

Wtorek 12.12.2017

Galeria zdjęć

Partnerzy

Rekrutacja 2017/2018

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew
 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 351862