Menu

 •     W dniach 11-12 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych obchodach 160-lecia zabytkowego mostu przez Wisłę w Tczewie. I Liceum im. Marii  Skłodowskiej-Curie zorganizowało z tej okazji konkurs, którego celem była popularyzacja wiedzy o lokalnych zabytkach kształtowanie emocjonalnej więzi z regionem oraz propagowanie pozytywnej rywalizacji wśród młodzieży. Pierwszego dnia Marcin Andrzejczak i Adrian Jeżewski pisali test, który miał sprawdzić wiedzę merytoryczną na temat mostu w Tczewie. Drugiego dnia natomiast odbyły się wykłady zaproszonych gości na temat historii mostu i miasta Tczewa. Szczególnie ciekawe były spostrzeżenia, jak most wpłynął na rozwój miasta i okolicy oraz jak ważnym był elementem strategicznym podczas II wojny światowej. Podsumowaniem tej części był test na platformie Kahoot, w której uczestniczyło pięciu naszych uczniów: Marcin Andrzejczak, Adrian Jeżewski, Filip Witkowski, Paweł Grudziński i Sebastian Chyła. W konkursie udział wzięło osiem szkół powiatowych.

 •      Dzień Komisji Edukacji Narodowej świętowany był w ZSP Gniew w poniedziałek 16 października. Z tej okazji w zamkowej sali husarskiej odbyła się uroczysta akademia. Prowadzący przypomnieli,  jak doszło do powstania tego święta, nazywanego powszechnie „dniem nauczyciela”. Przybliżyli historię Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Polsce ministerstwa oświaty. W imieniu wszystkich uczniów podziękowali nauczycielom za trud wkładany w ich kształcenie i wychowanie, życząc jednocześnie wytrwałości, uśmiechu oraz poczucia, że swoją pracą tworzą przyszłość i nadają jej lepszy kształt.

 •     

        W związku z przypadającym w tym roku XVII Dniem Papieskim uczniowie klasy IV b technikum przygotowali montaż słowno - muzyczny, poświęcony osobie papieża - Polaka. Uroczystości tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego przebiegały pod hasłem „Jan Paweł II - idźmy naprzód z nadzieją”.

       Człowiek współczesny w sposób szczególny potrzebuje nadziei. Jak jednak ją mieć w obliczu szerzącego się zła - konfliktów, chorób, śmierci? Zawierzenie pieniądzom i postępowi jest przejawem naiwności i budowania jedynie iluzji szczęścia i sukcesu. Papież Jan Paweł II nieprzypadkowo nazywany jest „świadkiem nadziei”. To właśnie jego życie i pontyfikat stanowi świadectwo ufności w miłosierdzie Opatrzności.

 •      Dnia 02 października 2017r.w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się XVIII Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie(dz. i chł.). Do turnieju zgłosiło się   7 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewa (4 żeńskie i 3 męskie). Po zaciętych bojach bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta i chłopcy z ZSP w Gniewie. Obie drużyny   odebrały okazałe puchary z rąk przedstawiciela Powiatowego Centrum Sportu p. Krzysztofa Bielskiego i awansowały do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 05 października 2017 r. w Gniewie.        

 •      27 września 2017 r. uczniowie klasy 2 a i 3 a o profilu przyrodniczym uczestniczyli w wycieczce do Centrum  Nauki Experyment w Gdyni.  Głównym celem wizyty były profesjonalne warsztaty laboratoryjne, podczas których opanowaliśmy technikę miareczkowania oraz nauczyliśmy się, jak zbadać rodzaj bakterii w produktach mlecznych. Dodatkową atrakcją była interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę.

        Wizyta w Centrum Nauki pobudziła naszą ciekawość świata oraz odkryła w nas duże pokłady kreatywności.

 •    Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w miniony  weekend w zbiórce żywności  Danone pod hasłem: ”Podziel się dobrym posiłkiem”. Akcja ma za zadanie zmienić jakość posiłku dzieci. W Polsce aż 100.000 dzieci cierpi z powodu niedożywienia. Nasi uczniowie zbierali  żywność tj. kasze, ryż, odżywki dla niemowląt, mleko, płatki itp. w marketach w Gniewie. Corocznie zachęcamy klientów sklepów do podzielenia się swoimi zakupami z potrzebującymi. Zebrane produkty trafią wkrótce do potrzebujących za pośrednictwem MGOPS.

 •           Tego dnia większość chłopaków założyła krawaty! Bezkonkurencyjna okazała się klasa IVb TM, która zajęła 1 miejsce w konkursie na najbardziej „krawaciarską” klasę!

      W dniach 26-28 września dziewczyny wybierały dżentelmena naszej szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w DZIEŃ CHŁOPAKA! W tej kategorii wygrał  Maciej Mokwa z klasy IVb! Współczesny  dżentelmen!  W czasie przerw dziewczyny składały życzenia chłopakom przez szkolny radiowęzeł! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

e-Dziennik

Sobota 21.10.2017

Galeria zdjęć

Partnerzy

Rekrutacja 2017/2018

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew
 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 302312